SUNDER ORGANİK

HAKKIMIZDA

image

Fabrikamızda ve üretim alanımızda,
-Sürekli yüksek kalite standartlarında üretim,
-Teknolojiyi takip etme, kendini yenileme ve geliştirme çalışmaları, yapılmaktadır.

Üyesi bulunduğumuz dernekler:

  • Ege İhracatçı Birlikleri (EIB)
  • Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)
  • Tire Ticaret Odası,
  • Ekolojik Tarım Organizasyonu (ETO)
  • Association of Food Industries in the USA (AFI)

Dünyamız ve tüm canlılar bizim için ayrı ayrı önemlidir.

Sunder Organik, sertifikalı organik (biyolojik / ekolojik) baharat, tıbbi aromatik bitkiler ve yağlı tohumlar ürünlerinin; üreticisi, işleyicisi ve ihracatçısıdır. Türk bilgi ve sermayesi ile 1989 yılında faaliyetegeçmiştir. 1995 yılından itibaren sahip olduğumuz arazilerde başladığımız organik üretimimiz, 1997 yılından itibaren aralıksız olarak uluslararası organik kontrol kuruluşları tarafından denetlenmekte ve organik olaraksertifikalandırılmaktadır. 2005 yılından itibaren doğadan toplama projelerimiz ile birlikte ürün çeşitliliğimiz arttırılmıştır.2015 yılından itibaren bitkisel üretim faaliyetini yürüttüğümüz proje alanımızda, 2023 yılından itibaren Tire Akkoyunlu İşletmemiz ile birlikte faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Yurtiçinde tescilli markalarımız Sunder ve BioSun‘ dur.

Firmamız, “sürdürülebilir tarım, sağlıklı yaşam, ve güvenli gıda” anlayışını kendisine vizyon edinmiştir. Daha yüksek kalitede ürün elde edilmesi, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılaması, ilgili yasal düzenlemelere uyulması, sürekli iyileştirme, kaynaklarımızın doğru, etkili ve verimli biçimde kullanılması, kalite ve gıda güvenliği politikamız olarak belirlenmiştir. Hedeflerimizin gerçekleştirilmesi için yoğun emek sonrasındaKalite ve Gıda güvenliği sistemimiz kurulmuştur.

Ürünlerimiz, Organik Tarımın Esasları ve Uygulamasına İlişkin Yönetmelik ve ekleri ile Türk Gıda Kodeksi Yönetmelikleri ve Baharat Tebliğine uygun olarak uluslararası kalite ve gıda güvenliği standartlarında üretilmektedir.
TR Organik, EU Organik, 100% USDA-NOP Organik, COR (Kanada Organik) denkliğine, JAS Organik ve BioSuisse Organik sertifikalarına sahip olan ürünlerimizi, Avrupa, Amerika, Asya ve Avustralya olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraç etmenin gururunu yaşıyoruz.

Sunder Akkoyunlu Bitkisel Üretim Projemiz 2015 yılında, FiBL (Organik Tarım Araştırma Enstitüsü- Almanya) ve ETO (Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği- İzmir) tarafından “YILIN EN BAŞARILI ORGANİK ÜRETİCİSİ” seçilmiştir. Bu başarıyı hak etmeye devam etmek için, aynı verim ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

image
image

Yıllardır Süre Gelen Tecrübe